Διοργάνωση

Το Κέντρο Έρευνας και Εφαρμογών Σχολικής Ψυχολογίας σε συνεργασία με άλλους φορέις διοργάνωσε μια σειρά σεμιναριών εξειδικευμένης κατάρτισης και επιμόρφωσης για εκπαιδευτικούς, επαγγελματίες ψυχικής υγείας και μεταπτυχιακούς φοιτητές του  Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών Σχολικής Ψυχολογίας. Ενδεικτικά αναφέρονται τα παρακάτω:

To Τμήμα Ψυχολογίας και το Κέντρο Έρευνας και Εφαρμογών Σχολικής Ψυχολογίας  του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργάνωσαν σε συνεργασία με τον Κλάδο Σχολικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας το 1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Σχολικής Ψυχολογίας. Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε στη Φιλοσοφική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών στις 19-22 Νοεμβρίου 2015. Πρόεδρος του Συνεδρίου ήταν η κ. Χ. Χατζηχρήστου, Καθηγήτρια Σχολικής Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.